18.4 C
İstanbul
2 Ekim 2020 Cuma 02:29
Etiketler Beyaz saray

Etiket: beyaz saray

Beklenen oldu: Trump, ‘ideolojik fanatiği’ aday gösterdi

ABD'de bu ay içinde yaşamını yitiren 87 yaşındaki Yüksek Mahkeme Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'un yerine geçecek isim şekillenmeye başlıyor... Trump dün gece Amy Coney Barrett'ı resmen aday gösterdi. Görev süresinin ömür boyu olduğu bu pozisyona aday gösterilen Barrett, kürtaj karşıtı, çevrecilere ve protestoculara karşı güç kullanmaktan geri durmayan biri olarak tanınıyor.

Ankara’dan ABD’li siyasetçiye sert yanıt

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün akşam saatlerinde ABD Başkanı Trump'ın Kasım ayındaki seçimlerle açıklamalarını "Türkiye örneği" ile eleştiren Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'yi çok sert bir dille eleştirdi.

ABD’li senatörden Erdoğan-Trump ilişkisine çağrı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilişkisini sık sık övmesi, Amerikan siyasetini karıştırdı... ABD'li Senatör Menendez, Trump ile Erdoğan arasındaki ilişkinin detayları ile ilgili bir rapor hazırlanması için mektup gönderdi.

Trump’a zehirli paket gönderildiği iddia edildi

ABD Başkanı Donald Trump adına Beyaz Saray’a içinde zehirli madde bulunan bir paket gönderildi.

Beyaz Saray: Sürü bağışıklığı hiçbir zaman Kovid-19 stratejimiz olmadı

Beyaz Saray Sözcüsü McEnany, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Virüs aşı olmasa bile gidecek, bir şekilde bir sürü psikolojisi oluşturulacak" ifadesine açıklık getirdi. McEnany, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede "sürü bağışıklığı" stratejisini hiçbir zaman benimsemediklerini açıkladı.

Türkiye yurtdışındaki 500 milyar Dolar‘ın peşinde

Türkiye’den kaçırılan 500 milyar dolara ulaşmak için hazırlıklar yapılıyor. MASAK, bir aracı kurumdan İsviçre, Lichtenstein, Man Adası, Şeysel Adaları, Virjin Adaları ve diğer vergi cennetlerine para gönderenlerin listesini aldı.

Donald Trump: Seçimi kazanırsam İran ile yeni bir anlaşma imzalayacağım!

ABD Başkanı Donald Trump, “Kasım ayında yapılacak seçimi yeniden kazanırsam, ABD ile İran arasında yeni bir anlaşma ‘çok hızlı’ bir şekilde imzalanacak” dedi.

İsrail-BAE arasındaki normalleşme anlaşması 15 Eylül’de imzalanacak

İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında ilişkilerin normalleşmesine yönelik varılan anlaşmanın imzaları 15 Eylül'de Beyaz Saray'da atılacak.

Trump ‘büyük bir tedavi gelişmesini’ duyuracak!

Beyaz Saray tarafından ABD Başkanı Donald Trump’ın Covid-19’a karşı ilerleyen günlerde "büyük bir tedavi gelişmesi açıklayacağı" duyuruldu.

ABD’de Trump yönetimi harekete geçti! Güvenlik güçleri 3 kente gönderilecek

ABD'de Başkan Donald Trump yönetimi, sokaktaki şiddet olaylarıyla mücadele etmek için Detroit, Milwaukee ve Cleveland kentlerine federal güvenlik güçlerini göndereceklerini bildirdi.

2 Ekim en güzel cuma mesajları…

Cuma gününün gelmesiyle birlikte Müslümanlar en güzel cuma mesajlarını öğrenmek istiyor. Namazlarını kılmak, cuma gününün huzurunu ve sevaplarını sevdikleriyle paylaşmak isteyen vatandaşlar için en içten ve en güzel cuma mesajları…

Salgınla değil rakamlarla mücadele ettiler

“Pozitifleri hasta saymıyoruz” açıklaması sonrası sağlık çalışanlarının fedakarca çabalarını da gölgeleyen vaka sayısı tartışmasına karşı “Rakamları tam olarak bilmezsek nasıl önlem alacağız” eleştirisi ve...

Anadolu Efes: 69 – Zenit: 73 | MAÇ SONUCU

Basketbol THY Avrupa Ligi 2020-2021 sezonunun açılış maçında Anadolu Efes, sahasında Rusya temsilcisi Zenit'e 73-69 mağlup oldu.

Yönetilen değil yöneten Türkiye

Herhangi bir takımımız UEFA’da cezaya çarptırılsa kulis yapacak yönetici arardık ama umduğumuz desteği bulamazdık. 1978’de Kopenhag maçı sonrası Trabzonspor’un haksızlığa uğraması, göz göre göre 1...