Erdoğan: Üniversitelerde yüz yüze eğitimi hedefliyoruz haberi | OnlineHaberci.comOnlineHaberci.com-Haberler, Son Dakika Haberleri, Güncel Haber

31 Ekim 2020 - 11:16

Erdoğan: Üniversitelerde yüz yüze eğitimi hedefliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020-2021 Akademik yılı açılış töreninde konuşuyor.

Erdoğan: Üniversitelerde yüz yüze eğitimi hedefliyoruz
Son Güncelleme :

15 Ekim 2020 - 15:01

13 görüntülenme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020-2021 Akademik yılı açılış töreninde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

Hükümete geldiğimizde her ile üniversite kurma sözü verdik. Miletimize verdiğimiz sözü tuttuk ve 81 ile üniversite kurulmasını sağladık. Ülkemizde toplam 207 üniversitemiz 8 milyon 267 bin öğrencimize eğitim veriyor. Gençlerin en büyük itiraz konusu olan harçları da biz kaldırdık.

Uzaktan eğitim tecrübesi önemli ancak örgün eğitimin yerini tutmaz. En kısa sürede üniversitelerde yüz yüze eğitimi başlatmayı hedefliyoruz

2006 yılından sonra kurulmuş üniversitelerden dünyada ilk 800 arasına girmeyi başaranlar var. Bu başarı önemlidir. İllerimizdeki üniversitelerimiz, tek tip bir eğitim yapmak yerine şehirlerinin ve bölgelerinin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmeye başladılar. 

YÖK tarafından hazırlanan yeni bir projeyi paylaşmak istiyorum. ‘YÖK Anadolu projesiyle, Anadolu’da yolun başında olan üniversitelerimizle gelişmiş üniversitelerimiz eşleştirilerek eksikliklerini gidereceğiz.

Artık siyasetten, ekonomiye kadar her alanda küresel bir güç haline gelen Türkiye gerçeği var. En büyük ihtiyacımız yetişmiş insan gücüdür. İnsan kaynağımızda ciddi açığımız bulunuyor. Bakanlıklarımızın bu konuda çalışmaları bulunuyor. Ancak arzu ettiğimiz yere gelebilmiş değiliz. 

Kaynak