Erdoğan: Enflasyon sadece bizim değil, tüm dünyanın sorunudur

Erdoğan: Enflasyon sadece bizim değil, tüm dünyanın sorunudur

Temmuz 15, 2022 Kapalı Yazar: admin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi ve diplomatik alanda yürüttükleri çalışmalar, yaptıkları mutabakatlar, kabul ettirdikleri duruşlarla yeni stratejilerinin meşruiyetini güçlendirdiklerini, idare sistemini değiştirerek, darbelere ve vesayete taban hazırlayan zaaflardan kurtulduklarını belirtti.

Türkiye iktisadını çökertmeye yönelik tuzakları birer birer bertaraf ederek, gayelerinden uzaklaştırılmalarına müsaade vermediklerini, global ve bölgesel krizleri ülke ismine fırsata çevirmek için var güçleriyle çalıştıklarını bildiren Erdoğan, şunları vurguladı:

“Elbette en büyük tesirini hayat pahalılığı olarak hissettiğimiz kasvetleri da yaşadık lakin hamdolsun bu problemleri aşacak güce, imkana, iradeye, kararlılığa sahibiz. Vesayetle istikameti değiştirilemeyen, darbeyle yıkılamayan, terör örgütleriyle hizaya getirilemeyen Türkiye’nin iktisat ile teslim alınmasına istek göstermedik, göstermeyeceğiz. Salgın ve savaş koşullarının tetiklediği güç başta olmak üzere, global emtia fiyatlarındaki fahiş artışın hızlandırdığı enflasyon yalnızca bizim değil, tüm dünyanın meselesidir. İnşallah uzunca bir müddettir daima yaptığımız üzere bu türbülanstan da birinci çıkan ülkelerin başında geleceğiz. Böylelikle, 15 Temmuz’un devamı olarak gördüğümüz bir badireyi daha geride bırakarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolunda gayrete devam edeceğiz. Lakin bu biçimde kendimizi şehitlerimizin emanetlerine hakkıyla sahip çıkmış, gazilerimize layık olmuş, milletimize karşı sorumluluklarını yerine getirmiş hissedebiliriz.”