26 C
İstanbul
8 Temmuz 2020 Çarşamba 03:21
Ana Sayfa Ekonomi Ambalajda corona patlaması

Ambalajda corona patlaması

Corona virüsü, birçok sektörü sarsarken, büyüttüğü sektörler de oldu. Ambalaj sanayinde, talep patlaması yaşanıyor. Toyo Ink Group Türkiye CEO’su Yakup Benli, “Biz yaygın bir coğrafya ile çalışıyoruz. Salgının Eylül ayında hafifleyip, Afrika’da ise devam edeceğini tahmin ediyoruz” diye konuştu.

Corona virüsü, birçok sektörü sarsarken, büyüttüğü sektörler de oldu. Ambalaj sanayinde, talep patlaması yaşanıyor. Paketli gıda, tek kullanımlık ürünler gibi alanlarda artan talep ve ihtiyaçlardan dolayı, gıda ambalajı ve etiket sektörü ivme kazandı.

24 ülkede 10 bin çalışanı ile faaliyet gösteren ve Manisa Organize Sanayi Bölgesinde fabrikaları bulunan matbaa ve mürekkep sanayi firması Toyo Ink Group Türkiye CEO’su Yakup Benli, ”Ambalaj sanayinde yaşanan talep artışları pazarı olumlu yönde etkiledi, kapasite artışlarını destekledi. Biz yaygın bir coğrafya ile çalışıyoruz. Salgının Eylül ayında hafifleyip, Afrika’da ise devam edeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

Benli, salgının küresel bir küçülmeye sebep olacağını belirterek ”İçinde bulunduğumuz durum doğrultusunda temel ihtiyaçlarımız ile paralel olarak esnek ambalaj sanayinde yaşanan talep artışları pazarı olumlu yönde etkiledi. Paketli gıda, tek kullanımlık ürünler gibi alanlarda artan talep ve ihtiyaçlardan dolayı gıda ambalajı ve etiket sanayi, artan ivme kazandı. Genel olarak da Mart ayındaki panik havası biraz daha yavaşladı. İlaç, gıda, temizlik malzemeleri haricinde üretim yapan sektör temsilcileri süreçten olumsuz etkilendi” açıklaması da yaptı.

Kaynak

Havai fişek fabrikasındaki patlamada 6 yıl önce eşini kaybetmişti: Anlattıkları şoke etti!

2014 yılında Sakarya’da havai fişek fabrikasındaki yaşanan patlamada hayatını kaybeden işçinin eşi Nevin Şapoğlu, açıklamalarda bulundu.

BM’den ABD’yi kızdıracak rapor: Keyfi bir öldürme!

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından İranlı General Kasım Süleymani'nin öldürülmesini araştırmakla görevlendirilen BM Özel raportörü Agnes Callamard, ABD'nin silahlı bir insansız hava aracıyla saldırı düzenleyerek Süleymani'yi öldürmesinin "hukuksuz" olduğunu açıkladı.

Sakarya’daki patlamaya ilişkin 1 kişi tutuklandı

Son dakika haberleri... Sakarya'daki patlamaya ilişkin gözaltına alınan havai fişek fabrikasının 2 sahibinden biri tutuklandı

Sakarya’da meydana gelen patlamada fabrika sahipleri hakkında karar

Sakarya’nın Hendek ilçesinde meydana gelen patlamada Ali Rıza Ergenç Coşkun ve oğlu Yaşar Coşkun hakkında karar verildi.

Milan 4-2 Juventus

Serie A'nın 31. haftasında oynanan Milan-Juventus karşılaşması unutulmaz bir maça sahne oldu.

Prof. Dr. Ateş Kara paylaştı: İşte diğerlerine göre daha kolay corona olan kan grubu!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs (corona virüsü) Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, corona virüsü ve kan grupları ilişkisine dair önemli bir mesaj paylaştı. Kara, mesajında "A kan grubu olanlar, çok az olmakla birlikte diğer kan gruplarına sahip olanlara göre daha kolay COVID-19 olurken O kan grubu olanlar da az oranda da olsa avantajlılar ve biraz korunuyorlar" dedi.