Dünyanın en pahalı boşanmaları

Dünyanın en pahalı boşanmaları

Ağustos 1, 2022 Kapalı Yazar: admin
 • 01

  Silikon Vadisi teşebbüsçüsü ve hayırsever Nicole Shanahan, bu hafta sonu dünyanın en varlıklı iki adamı Sergey Brin ve Elon Musk ortasındaki sürtüşmenin merkezinde yer aldı.

  Shanahan ve Brin üç yılı aşkın bir müddettir evliler, fakat Haziran ayında uyuşmazlık nedeniyle boşanmayı planladıklarını açıkladılar.

  Wall Street Journal bu hafta sonu Elon Musk ve Nicole Shanahan’ın evlilik dışı bir münasebet yaşadıklarını argüman etti. Musk iddiayı reddetti.

 • 02

  Habere nazaran Shanahan ve Brin evlilik öncesi mutabakat imzalamışlardı. İkili şu anda 1 milyar doları aşan boşanma kaidelerini görüşüyorlar.

 • 03

  Şu anda Stanford Hukuk Bilişimi Merkezi olan CodeX’te avukat ve araştırma vazifelisi olan Shanahan, patent sahiplerinin fikri mülkiyet haklarını yönetmelerine ve bunlardan gelir sağlamalarına yardımcı olan Palo Alto merkezli ClearAccessIP’in kurucusu.

  ABD’ye yerleşen Çinli bir ailenin kızı olan Shanahan, Washington Puget Sound Üniversitesi’nden mezun oldu ve burada iktisat, Asya çalışmaları ve Mandarin Çincesi okudu. Hukuk derecesini Santa Clara Üniversitesi’nde alan Shanahan, Singapur Ulusal Üniversitesi’nde değişim öğrencisi olarak çalıştı.

  Shanahan 2019’da kendi vakfı Bia-Echo’yu kurdu. Öteki mevzuların yanı sıra, bayanların daha geç yaşlarda da çocuk sahibi olmalarına yardımcı olan tıbbi teknolojilere erişimini hedefleyen üreme ömrü ve ceza adaleti ıslahatına 100 milyon dolar vereceğini taahhüt etti.

  Shanahan ayrıyeten, sol eğilimli örgütlerin ve Demokrat siyasi adayların destekçisi olarak biliniyor.

  Shanahan, bu ay Puck’a verdiği bir demecinde, “Hayatımı her vakit olduğu üzere toplumsal adalete, iklim tahlillerine ve niyetli, ihtimamlı bir demokrasiye dair çalışmalara adayacağım konusunda herkesi temin etmek istiyorum” formunda konuştu.

  Shanahan-Brin çiftinin ayrılığı ve boşanma şartları daha evvel gerçekleşen yüklü boşanma mutabakatlarını da gündeme getirdi. İşte dünyanın en değerli boşanmaları…

 • 04

  Jeff-MacKenzie Bezos (2019): 38 milyar dolar

 • 05

  Alec-Jocelyn Wildenstein (1999): 3,8 milyar dolar

 • 06

  Rupert Murdoch ve Wendi Deng (2013): 1,8 milyar dolar

 • 07

  Rupert Murdoch ve Anna Maria Torv (1999): 1,7 milyar dolar

 • 08

  Bernie Ecclestone ve Slavica Ecclestone (2009): 1,2 milyar dolar