23.5 C
İstanbul
12 Temmuz 2020 Pazar 22:50
Ana Sayfa Dünya Rusya Dışişleri Bakanı: Tanrı şu ana kadar beni korudu

Rusya Dışişleri Bakanı: Tanrı şu ana kadar beni korudu

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, dünyada etkili olan yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgınına yakalanmadığını belirtti.

Russia Today televizyonunda yayınlanacak olan röportajda soruları yanıtlayan Lavrov, corona virüsüne yakalanıp yakalanmadığı sorusu karşısında, “Tanrı şu ana kadar beni korudu” yanıtını verdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nda İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu’nun (Rospotrebnadzor) ve Moskova Sağlık Departmanı’nın ‘uzaktan çalışma’ dahil olmak üzere tüm önerilerine uyulduğunu vurgulayan Lavrov, ancak kendisinin bu şekilde çalışmadığını aktardı:

“Buraya gelmeliyim, bakmalıyım. Aslında herkes gibi ben de ofisimde çalışıyorum. Beni de ‘takip ediyorlar’. Çok fazla insanla görüşmüyorum. Hafta birkaç kez sürekli olarak kontrol ediliyoruz. Ziyaretçiler için tüm bireysel koruma gereçleri mevcut. Ancak ziyaretçiler azaldı, genelde konuları telefonda çözmeye uğraşıyoruz.”

“BAKANLIKTAN 40 KİŞİ HASTALANDI 1 KİŞİ ÖLDÜ”

Lavrov, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın merkez ofisinde ve Rusya’nın çeşitli bölgelerindeki birimlerde yaklaşık 40 çalışanın corona virüsüne yakalandığını, bir kişinin ise hayatını kaybettiğini belirtti.

Sputnik’teki habere göre, hayatını kaybeden diplomatın 62 yaşında olduğunu ifade eden Lavrov, bu kişinin eşinin acil serviste çalıştığı ve muhtemelen semptomsuz taşıyıcı olduğu bilgisini verdi.

Rus diplomat, “Çalışanlarımızın yaklaşık olarak yarısı ilk başlardan bu yana uzaktan çalışıyor ve hala bu şekilde devam ediyor” diye konuştu.

Kaynak

Parasını elden almış! Emniyet müdürü, uyuşturucu baronuna makam aracını tahsis etmiş

Bataklık Operasyonu'na dair bir detay ortaya çıktı. Uyuşturucu kaçakçısı Nejat Daş'ın para transferlerini o dönem emniyet müdürü olan Necmettin Yüksek'in tahsis ettiği makam aracıyla yaptığı, sokağa çıkma yasaklarını da bu sayede deldiği iddia edildi.

İspanyollar duyurdu: Arda Turan, Galatasaray’da! İşte maaşı

İspanya'nın önde gelen gazetelerinden AS, Arda Turan'ın yeni sezonda Galatasaray formasını giyeceğini açıkladı. Habere göre; tecrübeli futbolcu, maç başı ücret üzerinden 1+1 yıllık sözleşme imzalayacak

Otomotiv üretimi ilk yarıda yüzde 29 daraldı

Yılın ilk 6 ayında toplam üretim bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 29 azalarak 518 bin 727 adet, otomobil üretimi de yüzde 26 azalarak 362 bin 397 adet oldu.

Komşu karıştı! Protestolar sırasında hükümetin istifası istendi

Bulgaristan’da 4 gün önce başlayan hükümet karşıtı gösteriler ülke genelinde yayılmaya devam ediyor. Sofya'daki Başbakanlık binası önünde toplanan binlerce kişi hükümeti istifaya çağırdı.

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan’dan ‘ittifak’ sinyali

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde ittifakların doğal olduğunu belirterek seçim kararı alınmasının ardından ittifakla ilgili karar vereceklerini söyledi.

AÖL sınavları ne zaman yapılacak? 2020 AÖL dönem sonu sınav tarihleri…

Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi dönem sonu sınavları yaklaştı. AÖL sınavlarına katılacak olan adaylar sınav tarihlerini ve çalışma takvimini haberimizden görebilirler. İşte 2020 AÖL sınav tarihleri...