23.1 C
İstanbul
6 Ağustos 2020 Perşembe 04:40
Ana Sayfa Dünya DSÖ’den korkutan corona virüsü itirafı: En kötüsü dündü

DSÖ’den korkutan corona virüsü itirafı: En kötüsü dündü

Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dünya Sağlık Örgütü, güncel corona virüsü verilerini paylaştı. Yapılan açıklamada, son 24 saatlik sürenin corona virüsü tarihindeki en korkunç gün olduğu belirtildi. Yetkililer 183.020 resmi vaka ile en çok vakanın görüldüğü günün dün olduğunu açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü, pazar günü (21.06.2020) corona virüsü salgınında korkutucu bir eşiğin aşıldığını duyurdu. Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren ve sık sık tartışma yaratan açıklamalarıyla dikkat çeken Dünya Sağlık Örgütü, son 24 saat içerisinde 183.010 insanda corona virüsü tespit edildiğini açıkladı.

Kuruluş, bu artışta esas payın özellikle Güney ve Kuzey Amerika’da olduğunu duyururken, bu bölgelerde toplam 116 binden fazla vakanın görüldüğünün altını çizdi. Resmi verilere göre bu artıştaki en büyük paya sahip olan ülkeler 50 binden fazla vakanın tespit edildiği Brezilya, ABD ve Hindistan.

Resmi verilere göre dünya çapında corona virüsü vaka sayısı 8.7 milyonu geçerken, 461 binden fazla insan da Covid-19’a bağlı sebeplerle yaşamını yitirdi. DSÖ verilerine göre en çok vakanın açıklandığı bir önceki gün 18 Haziran’dı.

Detaylar geliyor…

Kaynak

Microsoft’tan dev hamle! TikTok’u satın almaya hazırlanıyor

ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft'un, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasını satın almak üzere görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Kentteki vaka artışının sebebini açıklayan Valilik taziye ziyaretlerini yasakladı

Konya Valiliği yapılan tespitlerde corona virüsü vaka sayılarının daha çok taziye ziyaretlerinden kaynaklı olduğunu belirterek evlerde ve açık alanlarda taziye ziyaretlerinin yasaklandığını duyurdu. Cami hoparlörü, belediye ekipleri ve kolluk güçleri tarafından tüm kentte anonslar yapılacak.

Sosyal medyaya sansür getiren düzenleme AYM yolunda: ‘AKP Anayasa’yı çiğniyor’

CHP, sosyal medyaya sınırlandırmalar getiren düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşımaya hazırlanıyor. Düzenlemeye tepki gösteren Anayasa Profesörü ve CHP Milletvekili Kaboğlu “Sosyal medyada sınırlama ve yasaklar, Anayasa’ya açıkça aykırıdır” dedi.

İzmir’de iş yerinde çıkan ve bitişikteki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

İzmir'in Konak ilçesinde, kozmetik satışı yapılan iş yerinde çıkan ve daha sonra yandaki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

Twitter’ı hackleyen kişi 17 yaşındaymış

15 Temmuz günü Twitter siber korsanlarının saldırısına uğramış ve eski ABD Başkanı Barack Obama, Microsoft'un kurucusu Bill Gates, SpaceX'in kurucu Elon Musk ve ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Joe Biden gibi isimlerin hesapları ele geçirilmişti. Yapılan soruşturma sonucunda Florida eyaletindeki Tampa şehrinde yaşayan 17 yaşındaki bir genç tutuklandı.

‘TTB açıkladıktan sonra Sağlık Bakanlığı bu verileri ortadan yok etti’

Sağlık Bakanlığı'nın Kovid-19 verilerini açıkladığı tablosunda değişikliği gitmesi tepkilere neden oldu. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman,