27.7 C
İstanbul
12 Temmuz 2020 Pazar 14:36
Ana Sayfa Dünya Covid-19’un tedavisinde kullanılan HIV ilaçları etkisiz çıktı!

Covid-19’un tedavisinde kullanılan HIV ilaçları etkisiz çıktı!

İngiltere’deki bilim insanları Covid-19 teşhisi ile hastanede tedavi gören insanlarda işe yaradığı iddia edilen HIV ilaçlarının aslında tedavide başarısız olduğunu duyurdu.

Corona virüsüne yakalananları tedavi etmek için yapılan ilk çalışmalarda HIV’ye karşı başarılı sayılan ilaçların Covid-19’u da yenilgiye uğratacağı varsayılmıştı.

İngilter’deki bazı hastalar üzerinde yapılan denemelerde de hastaların iyileşerek sağlıklarına kavuştuğu belirtilmişti ancak yapılan son araştırmalar bunun aksini gösteriyor.

SOLUNUMDAKİ HASTALAR ARAŞTIRMA DIŞI KALDI

Oxford Üniversitesi’nden araştırmacıların yürüttüğü çalışmada HIV ilaçlarının Covid-19 tedavisinde aslında işe yaramadığı ortaya konuldu.

Solunum cihazına bağlı hastalarda ilacın kullanımında sorunlar yaşandığı için bu hastaların çalışma dışı tutulduğu ifade edildi.

 

 

Kaynak

CHP Adana: İftiralar CHP’yi de Zeydan Karalar’ı da yıldıramaz

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına gerçekleştirilen haczin asıl amacının alacağın tahsil edilmesi olmadığını kaydetti

Dünyada koronavirüsten iyileşenlerin sayısı 7.5 milyonu geçti

Dünya genelinde yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) iyileşenlerin sayısı 7.5 milyonu aştı. En fazla hastanın iyileştiği ilk 10 ülkenin başında son günlerdeki ölümlerle dikkat çeken ABD yeraldı. Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 12 milyon 869 bin 79’a ulaşırken, virüs nedeniyle 568 bin 291 kişi hayatını kaybetti

Erdoğan’dan Ayasofya ve Akdeniz mesajı: Bu, bizim iç meselemizdir

Erdoğan Danıştay'ın Ayasofya ve Akdeniz'deki gerilimle ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

İki cesede daha ulaşıldı, ölü sayısı 21’e yükseldi

Van Gölü'nde kaçak göçmenleri taşırken batan ve enkazı 106 metre derinlikte bulunan tekneden iki ceset daha çıkarıldı. 27 Haziran'da meydana gelen kazada ölü sayısı 21'e yükselmiş oldu.

İstanbul’da metroda iğrenç taciz olayı

İstanbul'da Hacıosman - Yenikapı seferini yapan metroda arkadaşlarıyla birlikte yolculuk yapan bir kadın, Mecidiyeköy durağında inmek istediği sırada bir kişinin elle tacizine uğradığını öne sürdü.

Yaş meyve-sebzede hedef Uzak Doğu ve ABD

Pandemi döneminde ihracatta ayakta kalan yaş meyve sebze ve mamul sektörleri, hayata geçirecekleri iki Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi (URGE) projesiyle Uzak Doğu ve Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) ihracatlarını arttırmak için korona virüsü sonrasında çalışmalarına başladı.