Dr. Bülent Kerimoğlu'ndan 'sağlık çalışanlarına saygı' anıtı haberi | OnlineHaberci.comOnlineHaberci.com-Haberler, Son Dakika Haberleri, Güncel Haber

31 Ekim 2020 - 11:02

Dr. Bülent Kerimoğlu’ndan ‘sağlık çalışanlarına saygı’ anıtı

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, sağlık çalışanlarına saygı için yapılan anıtı Halk TV’de anlattı.

Dr. Bülent Kerimoğlu’ndan ‘sağlık çalışanlarına saygı’ anıtı
Son Güncelleme :

15 Ekim 2020 - 19:48

4 görüntülenme

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, sağlık çalışanlarına saygı için yapılan anıtı Halk TV’de anlattı.

Bakırköy Belediye Başkanı Doktor Bülent Kerimoğlu bugün Halk TV’de Fatma Nur Ak’ın sunduğu Gündem Özel programının konuğu oldu. Bakırköy’de bir “Pandemi Anıtı” yapacaklarını belirten Kerimoğlu Bakırköylüleri ve tüm yurttaşları sağlık çalışanlarına saygıya davet etti.

Pandemi sürecinin başından bu yana Türkiye’de 100 den fazla sağlık çalışanının hayatını kaybetmesine değinen Kerimoğlu, “Sağlık çalışanlarını alkışlamak yetmez” diyerek Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısına bir ‘Pandemi Anıtı’ yapılacağını açıkladı. Pandemi Anıtı’nın 8 metre büyüklüğünde ve 3 metre yarıçapında olduğunu söyleyen Kerimoğlu, heykelin kasım ayının ikinci haftasında bitmesinin planlandığına değindi. Heykelin yapımını Bakırköy Sanatçılar Derneği’nden Dilşat Akçayöz üstlendi. Kerimoğlu, kendisinin de bir hekim olarak  iktidarın koronavirüs salgınına karşı verdiği mücadeleyi eleştirdi ve meslektaşlarına hem bireysel hem de toplumsal olarak borçlu hissettiğini dile getirdi.

 Kerimoğlu, Bakırköy Belediyesi’nin salgın sürecinin başından itibaren sokaklarda ve meydanlarda güçlü dezenfeksiyon çalışmaları yürüttüğünü belirtti. Kerimoğlu, belediyeye ait yurtların bu dönemde ihtiyaç sahibi olanlara açıldığını, maddi yardımların yapıldığını, yemek dağıtıldığını belirtti.

Kaynak