Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dengesiz fiyatlamalar durulmaya başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dengesiz fiyatlamalar durulmaya başladı

Temmuz 31, 2022 Kapalı Yazar: admin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Asgari fiyattan memur ve emekli maaşlarına kadar her kısmın gelirlerinde yapılan artışlarla insanların omuzlarına binen hayat pahalılığı yükünü azalttıklarını söyleyen Erdoğan, “Bir kısmı piyasalardaki tedirginlikten bir kısmı da fırsatçılıktan kaynaklanan istikrarsız fiyatlamalar yavaş yavaş durulmaya yerli yerine oturmaya başladı” diye konuştu.

Hükümet olarak ülke iktisadına ziyan verme değerine günlük çıkar peşinde koşanları yakından takip edildiğini belirten Erdoğan, “Milletimizin geleceğine balta vuran bu gözü doymazların hesaplarını ellerine tutuşturmakta kararlıyız. Türkiye’yi son 20 yılda nasıl her badireden çıkarmış asırlık hizmetlerle buluşturmuşsak inşallah bugünkü düşünceleri da yeniden biz çözeceğiz. Milletimden biraz daha sabır ve verdiğimiz gayrete daha güçlü takviye bekliyorum. Bizim en büyük aşkımız en büyük gururumuz olan İstanbul’un bu büyük gayretimizde de daima yanımızda olacağından kuşku duymuyorum.” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahıl koridoru konusunda da : “(Tahıl Sevkiyatı Mutabakatı imza töreni) Hububat problemiyle alakalı badireleri aşarak imzalar atılacak, bu imzalarla birlikte dünyaya muştuyu vereceğiz.” dedi.