Borsa İstanbul’da gong Koroplast için çaldı

Borsa İstanbul’da gong Koroplast için çaldı

Ağustos 3, 2022 Kapalı Yazar: admin

Gong merasiminde konuşan Koroplast Genel Müdürü Bekir Türkoğlu, kurumsallığı en üst seviyeye çıkarmak için halka arza başvurduklarını belirtirken, halka arzdan elde edilecek gelirle temettü dağıtabilir bir şirket pozisyonuna gelmek istediklerini söyledi.

Türkoğlu, “Türkiye’de Türk tüketicisine yüzde 100’ün bildiği tanınan biri markayız. Markamız sonsuza kadar yaşasın istiyoruz. Halka arzı iki etapta yaptık bir kısmı sermaye artırımı bir kısmı da ortak satış halinde gerçekleşti. Korozo ana ortaklarımızdan, elindeki payları sattı. Koroplast tarafı da150 milyon olan ödenmiş sermaye 174 bin 600 TL’ye yükseltti. Koroplast’ın yüzde 45’i halkı açılmış oldu” dedi.

Halka arzdan gelecek geliri nasıl kullanacakları hakkında da bilgi veren Türkoğlu, “Mevcut bir borcumuz var, bu kapanacak ayrıyeten koroplast temettü de dağıtabilir bir duruma gelecek aslında kurulduğu günden beri karlı olan bir şirket daha dağıtabilir net kârını en az yüzde 25’ine dağıtmak istiyoruz temettü dağıtabilir pozisyonda bir şirket pozisyonuna gelmek istiyoruz bunu 1 ay içerisinde getirmek istiyoruz” diye ekledi.