BODRUM’UN EN YENİ SANAT GALERİSİ

BODRUM’UN EN YENİ SANAT GALERİSİ

Temmuz 10, 2022 Kapalı Yazar: admin

Sevil Dolmacı Arka Gallery, Bodrum’un en hoş koylarından Demirbükü’nde konumlanan Mesa Bodrum’da, Naru Restoran içerisindeki galeri yeri ve Bodrum MESA kıyısı boyunca yer alan açık hava heykel parkından oluşan kapsamlı bir stant ile haziran ayından itibaren sanatseverler ile buluşuyor. Alice Mükemmeller Diyarı isimli stant 1 Eylül tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Mesa Bodrum’a özel olarak büyük ölçekli heykeller üreten heykeltıraş Ozan Oganer, klasik bir nesne olan dantel oyasını eğlenceli figüratif heykellere dönüştürüyor. Bahadır Çolak, Kadriye İnal, Yasin Uysallar ve Beğenilen Can Köroğlu’nun kelam konusu özel açık hava heykel parkı için ürettikleri heykellerinde Alice Mükemmeller Diyarı konseptini ele aldılar.

Türkiye’de Borusan Contemporary’nin koleksiyonunda neon yapıtlarıyla yer almış olan Alman sanatçı Ruby Anemic’in neon işleri, Reuven Israil’in el üretimi ahşap heykelleri, Andy Warhol’un Sunday B. Morning (after) serisinden serigrafileri, mizahi karikatürleriyle tanınan illüstratör ve ressam David Shrigley’in kağıt yapıtları, Haluk Akakçe’nin son periyot üretimleri, Leila Babirye’nin toplumsal cinsiyet temalı yapıtları, Theodore Boyer’in natürmortlarının, Ganalı sanatçı Felix Kwesi Awotwi portreleri ve Valentino için özel bir eser üreten Sara Ludy’un dijital yapıtlarının de olacağı sergileme alanında yaz mevsiminden ve Bodrum’dan ilham alan eserler sanatseverle buluşuyor.


Sevil Dolmacı Arka Gallery, İstanbul’da, Villa İpranosyan ve Nişantaşı’ndaki St. Regis galeri yerlerine ek olarak, yaz ayları boyunca sanatseverleri Bodrum Mesa’da on beş günlük pop-up sergilerle sanatseverleri ağırlamaya devam edecek.