Bloomberg anketi: Bitcoin daha da düşebilir

Bloomberg anketi: Bitcoin daha da düşebilir

Temmuz 11, 2022 Kapalı Yazar: admin

Küresel seviyede dizginlenemeyen enflasyon ve buna karşı para siyasetlerinde yaşanan sıkılaşmanın akabinde riskli varlıklarla birlikte düşüşe geçen kripto varlıkların, daha da düşeceği beklentisi yaygınlaşıyor.

Bloomberg’in son MLIV Pulse anketine nazaran, Wall Street iştirakçilerinin yüzde 60’ı Bitcoin’in mevcut kıymetinin yüzde 50’sini kaybederek 10 bin dolara gerilemesinin daha muhtemel olduğunu belirtti.

Ankete nazaran, yüzde 40’lık kesim ise Bitcoin’in tekrar yükselişe geçeceğini düşünüyor.

Ankette iştirakçilerin yüzde 28’i kripto varlıkların finansın geleceği olduğu tarafında güçlü bir inanç duyarken, yüzde 20’si ise bu varlıkların bedelsiz olduğu görüşünde.

Kasım ayında yaklaşık 69 bin doları gören Bitcoin, global piyasalarda yaşanan sıkılaşma fırtınasında kıymetinin üçte ikisini kaybetti ve Eylül 2020’den bu yana en düşük düzeylerden süreç gördü.

Bloomberg’e değerlendirmelerde bulunan Tribe Capital Ortağı Jared Madfes, yalnızca kripto varlıklarda değil dünyanın genelinde endişe duymanın epey doğal olduğuna dikkat çekti.

Miller Tabak + Co Başstratejisti Matt Maley de gelecek finansal balonların her vakit bir evvelki balondan farklı olduğunu belirterek, çoğunluğun bu sefer yaşanacak finansal balon hakkındaki görüşlerinde hakikat istikamette olduğunu söyledi.