Amazon’dan 3,49 milyar dolarlık sağlık adımı

Amazon’dan 3,49 milyar dolarlık sağlık adımı

Temmuz 30, 2022 Kapalı Yazar: admin

Amazon.com sıhhat pazarındaki son atağı olarak sıhhat hizmeti şirketi One Medical’i toplamda 3,49 milyar dolara alacağını duyurdu.

Şirket pay başına 18 dolara Amazon’un bünyesine dahil olacak. One Medical, ABD’de 182 tıbbi ofis işletiyor. Müşteriler, tabiplere ve 24 saat dijital sıhhat hizmetlerine erişebilmek için belirli bir abonelik fiyatı ödüyorlar.

Amazon’un sıhhat hizmetlerine liderlik eden kıdemli lider yardımcısı Neil Lindsay “Yeni versiyonları ile değiştirilmesi gereken tecrübeler listesinde sıhhat hizmetlerinin üst sıralarda olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Son yıllarda postayla sipariş veren eczane PillPack Inc.’i satın almasının akabinde çevrimiçi bir eczane kuran Amazon, öbür sıhhat odaklı teşebbüslerin yanı sıra çalışanları ve öbür kimi şirketler için bir aile sıhhati kliniği faaliyete geçirmişti.

One Medical muahedesi, Amazon’un organik perakende zinciri Whole Foods Market ve sinema stüdyosu Metro-Goldwyn-Mayer’i satın almasının akabinde üçüncü en büyük satın alması olarak kayda geçti.