Amazon İngiltere’de abonelik ücretlerini artırdı

Amazon İngiltere’de abonelik ücretlerini artırdı

Ağustos 1, 2022 Kapalı Yazar: admin

Amazon, Amerika ve Kanada’dan sonra İngiltere’de de artan enflasyon ve yükselen maliyetler sebebiyle “Prime” dağıtım ve yayın aboneliklerine artırım yapacağını duyurdu.

Teknoloji devinin Prime hizmeti, sınırsız ve fiyatsız sonraki gün teslimatı, cümbüş yayın içerikleri ve canlı spor karşılaşması yayınlarını hizmetlerini barındırıyor.

Prime üyeliğinin fiyatı aylık 7,99 sterlinden 8,99’a çıkarılırken yeni üyeler için 15 Eylül’den itibaren geçerli olacak. Faal kullanıcılar için ise yeni tarife aboneliklerini yenileyecekleri tarihten itibaren uygulanacak.

İngiltere’de ki kullanıcılar için yıllık abonelik fiyatını 79 sterlinden 95 sterline çıkardığını açıklayan Amazon, böylece 2014 yılından beri abonelik fiyatlarına birinci kere artırım yapmış olacak.

Artışla ilgili açıklamalarda bulunan bir Amazon sözcüsü, “Enflasyon ve yükselen maliyetlerin devam etmesiyle Prime üyeliğinin fiyatını değiştireceğiz” tabirlerini kullandı.

Karar Netflix’in standart abonelik bedellerinde 1 sterlin ve premium aboneliklerinde 2 sterlin artış yapmasına sonrasında geldi.

Amazon platformunda sunulan içerikler için yıllar içinde milyarlarca dolar harcamış ve son olarak prime aboneleri için Eylül ayında yayımlanacak Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisine 750 milyon dolar harcamıştı.