Altın haftalık yükselişe ilerliyor

Altın haftalık yükselişe ilerliyor

Temmuz 30, 2022 Kapalı Yazar: admin

Altın, doların 14 Temmuz’da rekor seviyeleriden geri dönmesi sonrası altı haftadan sonra birinci sefer haftayı yükselişle kapatmaya hazırlanıyor.

ABD’de resesyona dair kaygılar Perşembe günü açıklanan işsizlik maaşı müracaatlarının 8 ayın tepesine çıkmasıyla artmaya devam ediyor. Esas ekonomik göstergelerden biri de daralmaya işaret ediyor.

Guardian Gold Australi İş Geliştirme Müdürü John Feeney, “Bundan sonra dolarda görülen yükseliş sonrasında, yatırımcıların gerçek ve sağlam bir korunma aracı arayışına girmesiyle altına yönelmesini bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Yatırımcıların dikkati nakdî sıkılaşmaya ait yol haritasına dair ipuçlarının verileceği Fed’in verebilecek 26-27 Temmuz tarihlerinde yapılacak toplantısında olacak.

Avrupa Merkez Bankası Perşembe günü yaptığı toplantıda faizleri 50 baz puan artırarak 11 yıl sonra birinci kere faiz artışına gitmişti. Yatırımcıların takip edeceği bir öteki bahis da koronavirüs testi olumlu çıkan ABD Lideri Joe Biden’ın sıhhat durumu olacak.