ALLIK CAZİBESİ

ALLIK CAZİBESİ

Temmuz 10, 2022 Kapalı Yazar: admin

Kapak Fotoğrafı: @hoskelsa / @nikki_makeup / @patrickta

2022 hoşluk görünümleri kelam konusu olduğunda, trendler bizi 80’lere ve allık sevgisine geri götürüyor. Allığın her tarzı, bu yıl hoşluk görünümünüzün yıldızı olacak. Deneysel olmak serbest!

Bu sene, allık yerleşiminizle ilgili yeni şeyler denemekten korkmayın. Zira üst elmacık kemiği üzere eğlenceli yerlere allık sürmek sıradan hale geliyor.

Viktor & Rolf, Blumarine, Altuzarra ve pek çok marka, İlkbahar-Yaz 2022 podyumlarında parlak tonlarda allık görünümleri sundu. Bu podyumlarda gördüğümüz en havalı hoşluk görünümleri ise şakaklara kadar allık uygulamakla ilgiliydi.

Allığın tekrar dönmesiyle ilgili en düzgün şey, taze görünen bir cildin yanı sıra doğal bir kaldırma ve inancınızı anında artırabilecek bir kontur yanılsaması yaratma gücüne sahip olmasıdır. Yani yüz çizgilerini vurgulamak için allık kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi öne çıkarmak yahut burnunuza sıcaklık katmak istiyorsanız, bu formül size oyun için çokça yaratıcılık sağlar. İster sıvı ister krem allık olsun; hafif başlayın ve artırın. Alın, burnun zirvesi ve elmacık kemiklerinden şakaklara kadar uzanan allığı deneyin.

Kemik yapınızı vurgulamak için allık kullanmak, cildinize tazelik, renk ve parlaklık katar. Bu şekillendirme usulü ayrıyeten daha doğal bir görünüm yaratma eğilimindedir. Allık ile şekillendirme, doğal kemik yapınızın parlamasını sağlar. Ayrıyeten allığın, gözaltlarına kapatıcılı bir renk düzeltici olarak allık uygulandığına dair çok sayıda viral görüntü var. Bu aslında makyaj sanatkarlarının yaptığı bir hile…

Parlak krem formüllerin çok düzgün bir alternatif olduğunu da söylemeliyiz. Cilt tonunuza uygun bir renk seçin ve (en az) ekseriyetle yaptığınızın iki katı kadar uygulayın!

Sezonun allık trendlerine ahenk sağlamak için cilt tonunuza bağlı olarak sıcak portakallar, tatlı pembeler, havalı bronzlar üzere daha parlak tonlar kullanın.

Parlak ve taze cazibeli bu hoşluk trendini denemek için seçtiğimiz allıkları inceleyebilirsiniz.

1

TOM FORD
Soleil Sheer Cheek Duo
820 TL
tomford.com

2

SEPHORA COLLECTION
Colorful Blush
169 TL
sephora.com.tr

3

NARS
Likit Allık
600 TL
makyajtrendi.com

4

KIKO MILANO
Festival Glow 3D Blush
249,99 TL
kikomilano.com.tr

5

CLINIQUE
Cheek Pop Allık
229 TL
clinique.com.tr

6

DOLCE&GABBANA
The Dolce Blush Creamy Cheek & Lip Colour Allık
1.325 TL
sevil.com.tr

7

CHANEL
Les Beiges Water-Fresh Blush
50 $
chanel.com

8

NYX PROFESSIONAL MAKEUP
Sweet Cheeks Creamy Powder Blush Glow
132,90 TL
watsons.com.tr

9

ESTEE LAUDER
Pure Color Envy Allık
560 TL
esteelauder.com.tr

10

FLORMAR
That’s What I Call A Blush Palette
149,99 TL
flormar.com.tr

11

MAC COSMETICS
Glow Play Jel Allık
399 TL
maccosmetics.com.tr

12

BOBBI BROWN
Krem Allık Ve Dudak Boyası
430 TL
bobbibrown.com.tr

13

BURBERRY
Spring Fashion Bright Pink Allık
343 TL
beymen.com

14

THEBALM
Take Home The Bronze Allık Greg
309 TL
gratis.com

15

MAYBELLINE
Cheek Heat Likit Allık
77 TL
rossman.com.tr